UWAGA! NIGDY NIE WYSYŁAJ ŚRODKÓW OSOBOM, KTÓRYCH NIE ZNASZ, A KTÓRE PROSZĄ CIĘ O KOD BLIK LUB NAMAWIAJĄ DO INWESTYCJI. Czytaj więcej

UWAŻAJ NA OSZUSTÓW!


JEDYNY KONTAKT Z COINCHER.COM JEST MOŻLIWY POPRZEZ E-MAIL [email protected]. NIGDY NIE PISZEMY DO KLIENTÓW POPRZEZ PORTALE SPOŁECZNOŚCIOWE ANI NIE DZWONIMY Z TELEFONU LUB KOMUNIKATORÓW!


WSZELKIE OFERTY PRACY ZWIAZANE Z PRZESYLANIEM KRYPTOWALUT SA OSZUSTWEM I JEZELI WYSLESZ PIENIADZE - STRACISZ JE!


COINCHER.COM NIE WSPÓŁPRACUJE Z ŻADNYMI INNYMI STRONAMI W TYM Z PLATFORMAMI INWESTYCYJNYMI! 


NIE KONTAKTUJEMY SIĘ Z NIKIM W CELU INWESTYCJI W KRYPTOWALUTY! JEŻELI KTOŚ NAMAWIA CIĘ DO INWESTYCJI W KRYPTOWALUTY I PODAJE SIĘ ZA PRZEDSTAWICIELA LUB PARTNERA COINCHER.COM TO NAJPEWNIEJ CHCE WYŁUDZIĆ TWOJE PIENIĄDZE!


LISTE NIEBEZPIECZNYCH STRON PSEUDO INWESTYCYJNYCH ZNAJDZIESZ TUTAJ: https://coincher.com/static/warning-interactivePoniżej prezentujemy kilka podstawowych zasad bezpieczeństwa, których należy przestrzegać dokonując transakcji w Internecie - ZWŁASZCZA, jeżeli chodzi o zakup kryptowaluty (Bitcoin, Litecoin..etc). Polecamy zapoznać się i pamiętać o nich, aby nie dać się oszukać złodziejom.Nie piszemy tego po to, aby Cię wystraszyć - NIE! - Kryptowaluty, to wspaniała i przyszłościowa technologia, która sie rozpowszechnia i staje częścią naszego codziennego życia! 


Piszemy to po to, abyś używał ich roztropnie i z głową!1.NIGDY nie dokonuj wpłat na rzecz osób trzecich! - Znajomych z Facebooka, sprzedawców z OLX, dziwnych stron w Internecie.


Pamiętaj, aby pod żadnym pozorem nie dokonywać zakupu kryptowaluty na rzecz osób trzecich - osób, których nie znasz, które obiecują Ci produkty lub usługi po wysłaniu kryptowaluty na podany przez nie adres. To może być pułapka - po wysłaniu kryptowaluty, Twoje pieniądze znikną, tak jak kontakt z oszustem


To samo tyczy się znajomego z FACEBOOKA, który nagle prosi Cię o drobna pożyczkę! - Konto Twojego znajomego na Facebooku, mogło zostać przejęte przez oszustów, którzy wysyłają taką prośbę do wszystkich jego znajomych. Jeżeli znajomy prosi Cię o pożyczkę i chcesz to zweryfikować, zadzwoń do niego, spotkaj się z nim, zweryfikuj, czy to na pewno osoba, którą znasz prosi Cię o pieniądze2. Nie udostępniaj nikomu swojego kodu BLIK!


Pamiętaj, że Twój kod BLIK, jest jak Twoja karta płatnicza - kto ma dane, może nim płacić. Nigdy, pod żadnym pozorem nie udostępniaj swojego kodu BLIK osobie postronnej, nawet osobie, którą dobrze znasz, a już na pewno nie znajomym z Facebooka czy szemranym sprzedawcom z Internetu! 

Kod BLIK służy tylko i wyłącznie do autoryzowania płatności wychodzącej z Twojego konta - nie może być użyty aby otrzymać od kogoś pieniądze! Jeżeli ktoś mówi Ci - podaj mi swojego BLIKa, a wyśle Ci pieniądze - oznacza, że chce Cię oszukać, więc czym prędzej zawiadom policje.


3. Uważaj na podejrzane maile z informacją o zadłużeniu!


Złodzieje często wykorzystują znane firmy, które ludzie kojarzą, aby podszyć się pod nie i wyłudzic od Ciebie pieniądze. Jeżeli dostałeś maila np z powiadomieniem o długu na portalu Allegro na niewielką kwotę np 1zł - sprawdź dokładnie adres nadawcy tej wiadomości. Nie klikaj w żadne odnośniki do strony płatności, zaloguj się na swoje konto i potwierdz swoje saldo. Zawsze sprawdzaj nadawce wiadomości email - jeżeli coś budzi Twoje podejrzenia, nie klikaj w linki umieszczone w mailu, nie otwieraj żadnych załączników, tylko wejdz na strone firmy, wobec której masz być dłużny i zweryfikuj tą informację. Klikniesz w link, aby opłacić 1zł, a oszusci ściągną z twojego konta 3000 PLN! - Nie bagatelizuj nigdy wiadomości o rzekomym zadłużeniu


4. Kupujesz konta premium, kody VIP, usługi w Internecie, opłacane kryptowalutą? Zastanów się dwa razy!


Transakcje w sieci blockchain są nieodwracalne, a portfele kryptowalut są zanonimizowane. Oznacza to, że jeżeli zdecydujesz się wysłać kryptowalutę, nie masz żadnych fizycznych szans na jej odzyskanie w przypadku oszustwa. Zastanów się dwa razy, czy strona, która obiecuje Ci wszelkiego rodzaju dziwne produkty, a akceptuje jedynie płatności kryptowalutowe, jest godna zaufania? Jeżeli trafisz na oszusta, nie masz szans dochodzić swoich praw i prawdopodobnie nigdy nie odzyskasz wpłaconych pieniędzy! Wysyłasz kryptowalutę na własną odpowiedzialność, bez gwarancji otrzymania obiecanych produktów!


5. Otrzymałeś maila z informacją o dokonaniu zakupu, którego nie zlecałeś


Nie klikaj w żadne linki, nie otwieraj załączników z wiadomości. Sprawdź dokładnie czego zakup miał dotyczyć i skontaktuj się ze sprzedawcą w celu wyjaśnienia sytuacji. Poproś o wszystkie szczegóły zakupu, a w szczególnólności o to w jaki sposób zakup został opłacony. Następnie zweryfikuj w swoim banku czy Twoje konto zostało obciążone.Pamiętaj! Transakcje w Sieci blockchain są nieodwracalne, a portfele zanonimizowane. Jeżeli decydujesz się wysłać komuś kryptowalutę, robisz to na własną odpowiedzialność.W każdym przypadku, jeżeli padłeś ofiarą oszustwa, należy zawiadomić policję!