UWAGA! NIGDY NIE WYSYŁAJ ŚRODKÓW OSOBOM, KTÓRYCH NIE ZNASZ, A KTÓRE PROSZĄ CIĘ O KOD BLIK LUB NAMAWIAJĄ DO INWESTYCJI. Czytaj więcej

Jak kupować?

 

Chciałbyś rozpocząć swoją przygodę z kryptowalutami? Nie wiesz od czego zacząć? Gdzie bezpiecznie i szybko można kupić kryptowaluty, aby następnie móc nimi handlować lub kupować za nie? Mamy dla Ciebie kilka cennych wskazówek. Korzystając z nich, możesz w sposób bezpieczny oraz w pełni legalny stać się posiadaczem kryptowalut, a także obracać nim w sposób, który jest dla Ciebie najlepszy. Narzędziem, które Ci w tym pomoże jest Coincher.com.



1. Co to jest Coincher.com?

2. Co oferuje Coincher.com?

3. Jak kupić bitcoin na Coincher.com?

3.a Wejdź na kantor kryptowalut Coincher.com

3.b Poznaj szybkie transakcje bez rejestracji

3.c Jak wygląda proces zakupu kryptowalut na Coincher.com?

3.d Zakup bitcoin na sumę powyżej 4000 PLN

4. Dlaczego warto założyć konto na Coincher.com?

4.a Zakładanie konta na Coincher.com

4.b Konto prywatne na Coincher.com

4.c Konto firmowe na Coincher.com

5. Coincher.com to wygodny portfel przeglądarkowy

5.a Czy portfel przeglądarkowy na Coincher.com jest bezpieczny?

6. Jak wypłacić środki z bankomatu

7. Aktualne kursy kryptowalut na Coincher.com

8. Bezpieczeństwo Twojej kryptowaluty

9. Weryfikacja dwuetapowa

9.a Kod wysłany w wiadomości SMS

9.b Kod wysłany w wiadomości e-mail

9.c Google Authenticator

10. Natychmiastowe powiadomienia z Coincher.com

11. Transakcje non-stop na cały świat

12. Mikrotransakcje w 15 minut

13. Jak działają mikrotransakcje?

 

1. Co to jest Coincher.com?

 

Jest to polska platforma i kantor kryptowalut. Serwis pozwala w wygodny i bezpieczny sposób kupować bitcoin, jak i pozostałe popularne kryptowaluty. Największą zaletą tego serwisu jest niewątpliwie to, że został on w całości stworzony w języku polskim. Co to oznacza? Że osoby nie znające języka angielskiego, nie będą mieć najmniejszych problemów z zakupem kryptowalut tutaj. Trzeba przyznać, że zdecydowana większość serwisów kryptowalutowych o globalnym zasięgu, jest napisana w języku angielskim. Posiłkowanie się tłumaczeniami online nie zawsze jest wygodne, a z pewnością nie ułatwia szybkiego zawierania transakcji. Tym samym Coincher.com jest najlepszą na rynku alternatywą dla globalnych serwisów kryptowalutowych.

 

2. Co oferuje Coincher.com?

 

Osoby, które pierwszy raz zamierzają korzystać z Coincher.com aby w ten sposób kupować kryptowaluty, muszą poznać największe atuty tego miejsca. Przedstawiamy je poniżej, wierząc że będą zachętą do tego, by założyć tu swoje konto. Coincher to internetowy kantor, posiadający w sprzedaży najpopularniejsze kryptowaluty na rynku. Oczywiście tą jedną, cieszącą się największym zainteresowaniem jest bitcoin, czyli pierwsza komercyjna kryptowaluta na świecie. Jeśli w przeszłości nie miałeś okazji aby sprawdzić, jak się posługuje kryptowalutami i chcesz wymienić złotówki lub euro na nie, to Coincher.com jest odpowiednim do tego miejscem. Korzystając z usług internetowego kantoru kryptowalut, będziesz mieć do czynienia z wieloma przydatnymi funkcjonalnościami. Nie tylko ułatwiają one przejść przez cały proces transakcji, ale również automatyzują pewne działania, czynią je szybszymi do realizacji i bardziej przyjaznymi dla użytkownika. Dwie najważniejsze możliwości, jakie zapewnia Coincher.com to możliwość kupowania, jak i sprzedawania kryptowalut. Bitcoin można kupić na Coincher.com płacąc za niego dwoma walutami fiducjarnymi. Pierwsza to PLN, a druga to EUR. Pieniądze na konto kantoru można przesłać za pomocą tradycyjnego przelewu bankowego, używając do tego celu numeru konta, które pojawi się w formularzu zakupowym kryptowalut.

 

Jednak Coincher.com to coś znacznie więcej, niż tylko wygodny i bezpieczny kantor kryptowalut. Użytkownicy tego serwisu mają również możliwość korzystania z wielu innych przydatnych narzędzi. Jednym z takich jest portfel kryptowalut. Na jego temat napiszemy więcej poniżej, teraz tylko wyjaśnimy, że portfel to miejsce, w którym można bezpiecznie przechowywać wszystkie swoje kryptowaluty, zakupione również w innych kantorach.

 

3. Jak kupić bitcoin na Coincher.com?

 

Z pewnością za największą i najbardziej popularną kryptowalutę można uznać bitcoin. Jest to pierwsza kryptowaluta, stworzona w 2009 roku przez Satashi Nakamoto. Dziś, po 10 latach w dalszym ciągu jest uznawana za królową krytpowalut, stając się obiektem westchnień milionów ludzi na całym świecie. Co jest tak unikalnego w bitcoinie? Przede wszystkim jej niezależność od instytucji finansowych i banków. Kryptowaluty nie podlegają ich kontroli, a tym samym są odporne na wszelkie próby destabilizacji kursu czy inflację. Nie istnieje również ryzyko, że bitcoin straci wartość z dnia na dzień lub w inny sposób będzie podatna na wszelkie próby wpływania na kurs. To, ile będzie kosztować w rzeczywistości bitcoin zależy od tego, jak będzie się kształtować popyt i podaż na tę walutę. Kupowanie bitcoin na Coincher.com jest niezwykle proste i polega na kilku krokach.

 

3.a Wejdź na kantor kryptowalut Coincher.com

 

Aby móc zakupić kryptowaluty, wcale nie musisz zakładać konta w tym serwisie. Transakcje na maksymalną wartość do 4000 złotych miesięcznie, mogą być zawierane bez logowania się. Wystarczy wpisać ilość bitcoinów, z możliwością liczenia ich do 8 miejsc po przecinku, którą zamierzasz zakupić. System automatycznie przeliczy wartość zakupu na złotówki. Jeśli oferta Ci odpowiada, przechodzisz do kolejnego kroku. Należy w nim podać adres swojego portfela, do którego trafi zakupiona przez Ciebie kryptowaluta. Transakcje realizowane są przez całą dobę, a proces jest w pełni zautomatyzowany. Wystarczy od kilku do kilkudziesięciu minut, aby Twój portfel został zasilony zakupionymi kryptowalutami.

 

3.b Poznaj szybkie transakcje bez rejestracji

 

Tak jak już wcześniej wspomnieliśmy, nie trzeba potwierdzać swojej tożsamości dla transakcji, których wartość nie przekracza 4000 złotych. Wystarczy w tym przypadku uproszczony sposób kupowania bez logowania. W miesiącu można wykonać dowolną liczbę transakcji, pod warunkiem że ich łączna suma nie przekroczy 4000 złotych dla jednego portfela. Powyżej tej kwoty również można bitcoina kupować, ale wymaga to zweryfikowania swojego konta. Dlaczego warto kupować bitcoiny na Coincher.com? Ponieważ jest to jedna z polecanych metod dywersyfikacji oszczędności, a jednocześnie sposób na inwestowanie. Obserwując to co się dzieje na międzynarodowych rynkach bankowych, analizując nieustanną utratę wartości pieniądza fiducjarnego i poszukując bezpiecznych miejsc lokowania oszczędności, kryptowaluty okazują się jedną z trafniejszych decyzji. Dlaczego? Ponieważ zachowują one niezależność od ogólnoświatowych instytucji bankowych, są neutralne na wpływy zewnętrzne, a także chronione systemami zabezpieczeń, których nie posiadają największe banki. Jeżeli nie chcesz zdradzać swojej tożsamości, możesz w prosty sposób kupować bitcoin na Coincher.com. Dostępny limit transakcji dla użytkownika niezarejestrowanego to aż 4000 złotych. Być może nie jest to kwota oszałamiająca, ale pozwala szybko zdobyć kryptowaluty i obracać nimi w dowolny sposób. Możesz je przeznaczyć na inwestycje, kupowanie usług online czy po prostu ulokować w nich pewną sumę oszczędności.

 

3.c Jak wygląda proces zakupu kryptowalut na Coincher.com?

 

Załóżmy sytuację, że po raz pierwszy zamierzasz zakupić kryptowaluty przez internet. Twój wybór padł na Coincher.com. Krok po kroku przedstawimy Ci instrukcję kupowania.

 

A Wchodzisz na Coincher.com i korzystając z okienka z kursami walut, wybierasz symbol kryptowaluty jaką zamierzasz zakupić.

 

B Następnie w pierwszym polu określasz wartość transakcji. Pamiętaj że za bitcoiny lub inne kryptowaluty kupowane na Coincher.com możesz obecnie zapłacić dwoma walutami fiducjarnymi. Jest to polski złotych PLN oraz euro EUR. Wybierz z rozwijalnej listy walutę, którą chcesz wymienić, a następnie podaj jej wartość. Może ona wynosić od 1 złotego aż do niekreślonej wyżej kwoty. Pamiętaj o tym że dla transakcji do łącznej kwoty 4000 złotych nie ma potrzeby zakładania konta. Jeśli jednak suma wielu transakcji kupna kryptowalut, które wykonasz na Coincher.com przekroczy 4000 złotych, zostaniesz poproszony o założenie i zweryfikowanie konta. 

 

C W formularzu zamówienia wpisujesz swoje imię i nazwisko oraz podajesz adres e-mail, na który zostanie wysłane elektronicznie potwierdzenie realizacji transakcji. Kolejne okienko poniżej służy do wpisania w niego adresu portfela, na które kryptowaluty zostaną przesłane. Pamiętaj o tym, że możesz nie wpisywać tego adresu, jeśli posiadasz konto na Coincher.com i to na niego chcesz dokonać wypłaty kryptowaluty. W tym celu należy zaznaczyć kwadracik w polu „Wypłata na mój portfel w Coincher.com”. Dzięki temu twój portfel automatycznie zostanie zasilony odpowiednią ilością bitcoinów, zgodną z zamówieniem. Pamiętaj o jednej, bardzo ważnej rzeczy w tym kroku. W formularzu zamówienia powinieneś wpisać swoje prawdziwe imię i nazwisko. Dokładnie to samo, na które założone jest konto bankowe, z którego wykonasz przelew środków na Coincher.com. Jest to metoda weryfikacji danych. Jeśli imię i nazwisko nie będą się zgadzać pomiędzy tym co wpisałeś w formularzu zakupu Bitcoin i potwierdzeniem przelewu z banku, to twoja płatność zostanie zwrócona, pomniejsza o koszt opłaty manipulacyjnej. Dlaczego takie zabezpieczenia są stosowane? Ponieważ jest to jedna z metod mających przeciwdziałać praniu brudnych pieniędzy za pomocą ich wymiany na kryptowaluty.

 

D Dokonanie płatności – ostatnim etapem jest właśnie dokonanie płatności zwykłym przelewem. Aby uzyskać pełne informacje dotyczące numeru konta, na które należy wpłacić pieniądze, powninieneś sprawdzić swoja skrzynkę email. To właśnie na podany wcześniej adres została wysłana wiadomość, w której znajdziesz wszystkie informacje konieczne do zrealizowania płatności. Co znajdziesz w wiadomości, którą otrzymałeś od serwisu Coincher.com? Podany jest tam numer konta na które należy dokonać wpłaty, a także tytuł przelewu. Bardzo ważne jest to, aby w całości go skopiować i wkleić w odpowiednie miejsce do formularza płatności. To właśnie po tytule przelewu płatności zostają zaksięgowane na odpowiednie konto. Prawidłowe opisanie przelewu zgodnie z instrukcją, skraca również czas potrzebny na zaksięgowanie płatności i przyspiesza proces zakupu bitcoina.

E Oczekiwanie na kryptowalutę – jeżeli wszystkie wyżej opisane kroki wykonałeś poprawnie, nie pozostaje nic innego, jak tylko oczekiwać aż twój portfel zostanie zasilony kryptowalutami. Jak długo może to trwać? Zakup bitcoin może zostać zrealizowany jeszcze tego samego dnia roboczego lub następnego. Jest to uzależnione od godziny dokonania płatności i tego, w jakim czasie realizowane są sesje międzybankowe.

 

3.d Zakup bitcoin na sumę powyżej 4000 PLN

 

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie tego, aby zakupić bitcoin na kwotę przekraczającą 4000 złotych. Jest to możliwe po wcześniejszym zarejestrowaniu oraz zweryfikowaniu konta. W tym celu należy wejść na stronę coincher i założyć tam swoje konto. Aby w pełni móc z niego korzystać, niezbędna okaże się jego aktywacja. W jaki sposób można ją przeprowadzić? np. poprzez przesłanie skanu dowodu osobistego lub wykonanie przelewu weryfikacyjnego z konta bankowego, które jest zarejestrowane na te same dane, które zostały podane we wniosku. Po zweryfikowaniu wniosku, dalsze zakupy wyglądają w taki sam sposób, jak w przypadku konto niezweryfikowanych, dla transakcji do 4000 złotych. Cała procedura została bardzo dokładnie opisane powyżej i stosując się do niej krok po kroku, możesz być pewien tego, że nie popełnisz żadnego błędu.

 

4. Dlaczego warto założyć konto na Coincher.com?

 

Czy rzeczywiście opłaca się zakładać konto użytkownika na Coincher.com? A może nie jest to konieczne? Rzeczywiście, jeśli planujesz jednorazowy zakup bitcoina o równowartości 4000 złotych lub mniej, nie ma potrzeby aby zakładać konto. Nie będziesz go również potrzebować, jeśli posiadasz portfel kryptowalut w innym miejscu w sieci. Jeżeli natomiast są to twoje pierwsze zakupy kryptowalut, to wiele przemawia za tym, aby poświęcić tych kilka minut i zarejestrować swoje konto, pamiętając również o jego weryfikacji. Posiadacze konta na Coincher.com zyskują za darmo wiele przydatnych narzędzi i możliwości.

 

4.a Zakładanie konta na Coincher.com

 

Jest to czynność bardzo prosta i szybka do wykonania. Założenie konta użytkownika na Coincher.com nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi opłatami. Co więcej, jest to niezwykle intuicyjny proces, który nawet początkującemu użytkownikowi kantorów kryptowalut nie sprawi problemów. W internetowym kantorze kryptowalut Coincher.com można założyć dwa rodzaje kont użytkownika. Pierwsze z nich to konto prywatne, a drugie to konto firmowe.

 

4.b Konto prywatne na Coincher.com

 

Jest to konto dedykowane osobom indywidualnym, korzystającym z niego w celach prywatnych. Zakładasz go wtedy, jeśli nie prowadzisz działalności komercyjnej i bitcoiny chcesz wykorzystać np. do płacenia za swoje zakupy. Proces rejestracji jest prosty. Wystarczy wejść na stronę coincher i odnaleźć przycisk zarejestruj. Następnie wybierasz zakładkę konto prywatne i po kolei uzupełniasz wszystkie pola. Bardzo ważne jest to, aby konto założyć na swoje prawdziwe dane, podając imię, nazwisko i pozostałe informacje zgodne z prawdą. Jakiekolwiek odstępstwa mogą w przyszłości uniemożliwić realizację transakcji, ponieważ dane w systemie nie będą zgodne np. z danymi na które zostało założone konto bankowe. Pozostałe informacje, które należy podać aby konto na Coincher.com zostało założone to adres e-mail. Zostanie na niego wysłany link weryfikacyjny potwierdzający chęć założenia konta, a w przyszłości będą również wysyłane wiadomości z danymi do wykonania przelewu, jeśli zechcesz kupić bitcoin w kantorze. Ostatnim etapem będzie zaznaczenie wybranych lub wszystkich zgód marketingowych. Czy to konieczne? Tak, ale tylko w przypadku tych pól, które są zaznaczone gwiazdką. Zaznaczenie tych opcji jest konieczne po to, aby serwis w należyty sposób mógł zapewniać obsługę klienta. Aby kantor kryptowalut miał pewność, że konto zakłada prawdziwy człowiek, a nie np. robot indeksujący, należy jeszcze rozwiązać test. Jest to proste działanie matematyczne, w którym należy wpisać prawidłowy wynik. Jeśli będzie on dobry, etap zakładania konta zostanie ukończony niemal w całości. Potwierdzić chęć jego założenia należy poprzez kliknięcie linku, który zostanie wysłany w wiadomości email.

 

4.c Konto firmowe na Coincher.com

 

Coraz większa liczba firm decyduje się na to, aby korzystać z kryptowalut. Wykorzystują one bitcoina do tego, aby płacić kryptowalutami za wybrane usługi internetowe i nie tylko. Jakie korzyści daje im posługiwanie się kryptowalutami zamiast pieniędzmi fiducjarnymi? Przede wszystkim unikają w ten sposób różnic kursowych, które w przypadku dużych kwot transakcji mogą stanowić całkiem spory wydatek. Ponadto transakcje kryptowalutami są zdecydowanie szybsze i bezpieczniejsze od innych transakcji bankowych, nadzorowanych przez wiele komisji, organizacji i systemów operacyjnych. Z dużym przekonaniem można powiedzieć, że bitcoin korzystnie wpływa na wolność gospodarczą, sprawiając że zawieranie międzynarodowych umów handlowych i realizowanie najróżniejszych transakcji staje się zdecydowanie łatwiejsze i prostsze. Innym powodem, dla którego firmy decydują się kupować bitcoina lub inne kryptowaluty, jest chęć oszczędzania lub zarabiania. Nie ulega wątpliwości że kryptowaluty są odporne na inflację, trzymają znacznie większą wartość, a kupione w korzystnej cenie, dają realną szansę na duży zysk w przyszłości. Aby móc takie transakcje realizować legalnie i być wiarygodnym, warto założyć konto firmowe. Jak ten proces przebiega?

 

Podobnie jak w przypadku konta prywatnego, wchodzimy na stronę Coincher.com i szukamy przycisku Zarejestruj. Korzystamy z niego i zostajemy automatycznie przeniesieni do formularza rejestracyjnego. Wypełniając go, będziemy mieć do uzupełnienia wiele danych, takich jak imię, nazwisko, nazwa firmy, numer NIP, adres e-mail oraz hasło. I w tym przypadku należy wszystkie informacje podać zgodnie z prawdą. Dane oczywiście można w przyszłości edytować, jeśli przez pomyłkę dokonamy jakiegoś błędu. Co dalej? Kiedy przejdziemy do zadania matematycznego, należy go rozwiązać, a na sam koniec również zaznaczyć zgody marketingowe oraz zgody na przetwarzanie danych osobowych. Po zatwierdzeniu wniosku zostanie nam wysłana wiadomość email. Należy koniecznie ją otworzyć i kliknąć w link weryfikacyjny. Dopiero ta czynność uruchomi proces zakładania konta. Dlaczego stosowana jest tak dwu etapowa weryfikacja procesu rejestrowania konta? To bardzo proste – aby uniknąć przypadków, kiedy ktoś zarejestruje konto na obcy adres e-mail. Nie mając do niego dostępu i nie mogąc kliknąć linku, konto nie zostanie utworzone. 

 

Od tego momentu można logować się na swoje konto i korzystać z jego wszystkich funkcjonalności:

 

• bez prowizyjne transakcje powyżej 4000 złotych,

• bezpłatny portfel kryptowalut,

• dostęp do historii operacji,

• powiadomienia o transakcjach,

• w perspektywie czasu wiele innych narzędzi.

 

5. Coincher.com to wygodny portfel przeglądarkowy

 

Jak już z pewnością wiesz, kryptowaluty przechowywane są w portfelu. Aby to lepiej wyjaśnić, można użyć analogii to klasycznych portfeli, w których przechowujemy pieniądze fiducjarne. Skórzany portfel, który zawsze mamy przy sobie, pomieści banknoty, monety oraz karty płatnicze. Dzięki temu że masz do niego zawsze łatwy dostęp, nie musisz się martwić o to, gdzie szukać gotówki lub kart płatniczych. Do tego samego można porównać portfele, w których przechowujesz swoje bitcoiny. Coincher.com udostępnia Ci wygodny i w pełni bezpieczny portfel przeglądarkowy. Co to oznacza? Aby uzyskać dostęp do swoich środków, przechowywanych w portfelu Coincher.com, wystarczy wejść na podaną stronę i zalogować się na swoje konto. Otrzymujesz wówczas bezpieczny dostęp do zgromadzonych środków. Dodatkowe narzędzia, takie jak historia operacji czy saldo lub możliwość wysyłania kryptowalut do portfeli innych użytkowników, zapewniają pełną funkcjonalność.

 

5.a Czy portfel przeglądarkowy na Coincher.com jest bezpieczny?

 

Naturalna jest troska każdego użytkownika o swoje kryptowaluty. Nawet ułamkowa część bitcoina przedstawia dziś dużą wartość i dla wielu osób może stanowić oszczędności całego życia. Należy zatem rozsądnie wybierać portfele i ich operatorów. Model portfela przeglądarkowego jest bardzo wygodny i nie wymaga instalowania dodatkowych aplikacji. Komunikacja z portfelem i dostęp do środków realizowany jest przez dowolną przeglądarkę internetową, z której łączymy się ze stroną Coincher.com. To bardzo wygodne, ponieważ z przeglądarki można korzystać na każdym urządzeniu wyposażonym w dostęp do internetu i na którym została zainstalowana. Dane logowania to login oraz hasło i jedna z wybranych metod autoryzacji. Przewagą portfela przeglądarkowego nad innymi jest dostępność z każdego miejsca na świecie. 

 

6. Jak wypłacić środki z bankomatu

 

Oprócz tego że Coincher.com pozwala kupować kryptowaluty, daje również możliwość ich sprzedaży. Działa na tych samych zasadach co kantor internetowy. Przykładowo, posiadasz w swoim portfelu określoną ilość bictoinów i chcesz się ich pozbyć, otrzymując w zamian złotówki. Cały proces sprzedaży bitcoin na złotówki jest bardzo prosty i polega na przesłaniu kryptowluty na portfel Coincher.com oraz wskazanie numeru rachunku bankowego, na który zostaną wpłacone złotówki. Cała operacja nie będzie trwała dłużej niż kilka do kilkudziesięciu godzin. Pieniądze PLN, które pojawią się na Twoim koncie bankowym, pozostają w pełni do Twojej dyspozycji. Możesz z nimi robić wszystko, na co masz ochotę. Jest również drugi sposób, aby wypłacić złotówki z Coincher.com. Możesz to wygodnie zrobić w niemal każdym bankomacie przy użyciu karty płatniczej, przypisanej do konta, na które wypłata zostanie wykonana.

 

7. Aktualne kursy kryptowalut na Coincher.com

 

Kiedy korzystnie kupować i sprzedawać kryptowaluty? Oczywiście wówczas, kiedy ich cena jest najkorzystniejsza. Jeśli nie chcesz śledzić dziesiątek stron z różnymi notowaniami, mamy dla ciebie świetną informację. Na Coincher.com znajdziesz aktualne kursy najważniejszych kryptowalut, prezentowane w atrakcyjnej postaci wykresów. Korzystanie z kursów online na Coincher.com jest bardzo wygodne i nie wymaga specjalistycznych umiejętności analitycznych. Aktualnie na stronach Coincher.com można sprawdzić kursy następujących kryptowalut: BTC, ETH, LTC, ETC, ZRX, XRP, DAS, HBN, BST oraz EEM. Korzystając z dwóch zakładek, czyli KUP i SPRZEDAJ, można sprawdzić w jakiej cenie uda nam się konkretną kryptowalutę zakupić oraz w jakiej cenie ją sprzedać. Jeśli oferta cenowa będzie dla nas atrakcyjna, klikamy umieszczony poniżej przycisk DALEJ.

 

8. Bezpieczeństwo Twojej kryptowaluty

 

Chcąc kupić bitcoin, na pewno zadajemy sobie pytania o bezpieczeństwo takich transakcji. Możesz być o nie spokojny. System Coincher.com korzysta z najlepszych zabezpieczeń oraz połączeń szyfrowanych. Ponadto kryptowaluty są chronione same w sobie wbudowanymi zabezpieczeniami kryptograficznymi. Oznacza to w praktyce, że zakupione bictoiny trafią tylko i wyłącznie do Twojego portfela i nikt nie będzie mógł ich stamtąd wykraść lub sfałszować. Wszystkie połączenia ze stroną Coincher.com są szyfrowane i chronione 128 bitowym kluczem. Co to oznacza w praktyce? Przede wszystkim najwyższy poziom bezpieczeństwa przesyłu danych. Logując się do swojego konta i wpisując login oraz hasło, dane te nie zostają wysłane do serwera w postaci możliwej do odczytania przez przypadkową osobę. Zamiast tego każdy z takich pakietów danych jest szyfrowany wspomnianym kluczem. Odszyfrowanie danych jest możliwe wyłącznie wtedy, jeśli na urządzeniu po drugiej stronie zostanie zainstalowany taki sam klucz. W praktyce nie jest możliwe przejęcie ani odgadnięcie hasła, które wpisujemy w formularzu. Jednak to nie wszystkie metody zabezpieczeń Twojej kryptowaluty, z których korzysta serwis Coincher.com.

 

9. Weryfikacja dwuetapowa

 

Kolejnym elementem systemu zabezpieczeń stosowanym w serwisie Coincher.com jest tak zwana weryfikacja dwuetapowa. Aby lepiej przybliżyć konieczność jej stosowania i sposób działania, wyobraź sobie następującą sytuację. Ktoś dowiaduje się jak brzmi twój login i hasło do konta na Coincher.com. Czy to możliwe? Niestety tak i najczęściej winnym tej sytuacji jest sam użytkownik. Wiele osób stosuje jedno i to samo hasło i login do wszystkich swoich kont: pocztowych, bankowych, a także w różnego rodzaju serwisach. Oznacza to że wyciek danych z jednego serwisu, pozwoli włamywaczowi metodą prób i błędów zalogować się do wielu innych stron, jeśli hasła i loginy są identyczne. Dlaczego użytkownicy postępują właśnie w ten sposób? Przede wszystkim z wygody, gdyż łatwo jest im zapamiętać jedno hasło zamiast kilku lub kilkunastu. Drugim powodem jest nieświadomość. Użytkownicy nie zdają sobie bowiem sprawy z tego, że ich lekkomyślne postępowanie może przyczynić się do okradzenia ich z wielu oszczędności. Coincher.com, podobnie jak wiele innych serwisów postanowiło temu zapobiegać, stosując tak zwaną weryfikacją dwu etapową. 2 Factor Authentication polega na tym, że oprócz standardowego zalogowania się do swojego konta, każda transakcja musi zostać potwierdzona w jeszcze jeden, zupełnie niezależny od działania serwisu sposób. I tutaj do wyboru mamy wiele możliwości wyboru drugiego sposobu autoryzacji. Niektóre z nich, które wykorzystuje Coincher.com to:

 

9.a Kod wysłany w wiadomości SMS

 

Dziś niemal każdy posiada telefon komórkowy, zatem może odbierać wiadomości SMS. Weryfikacja dwuetapowa kodami w wiadomości jest niezawodna i bardzo szybka. Aby zatwierdzić transakcję, należy odczytać wiadomość SMS i przepisać do okienka na stronie Coincher.com podany kod. Może on się składać z cyfr, liter lub znaków specjalnych. Jeżeli kod zostanie wpisany błędnie lub nie zostaną wpisane wszystkie znaki, transakcja nie zostanie wykonana.

 

9.b Kod wysłany w wiadomości e-mail

 

Alternatywą dla kodów wysyłanych wiadomością SMS jest kod wysłany pocztą e-mail. W tym przypadku na adres e-mail podany w czasie rejestracji konta, system automatycznie prześle krótką wiadomość. Należy w niej znaleźć kod, a następnie przepisać go w odpowiednie miejsce na stronie coincher. Tu również jeśli kod nie zostanie wpisany prawidłowo, transakcja nie zostanie zrealizowana.

 

9.c Google Authenticator

 

To bardzo przydatne i ciekawe rozwiązanie stworzone przez Google. Na czym ono polega? Jest to specjalna aplikacja generująca losowe kody. Aplikacja jest powiązana z serwisem, co pozwala jej sprawdzić czy wygenerowany kod jest przyporządkowany do konta użytkownika. Jeśli następuje zgodność danych, transakcja będzie mogła zostać wykonana prawidłowo.

 

10. Natychmiastowe powiadomienia z Coincher.com

 

Lubisz trzymać rękę na pulsie? Chcesz się natychmiast dowiadywać o tym, co się dzieje na Twoim koncie? Wiedza taka jest szczególnie ważna, jeśli korzystamy z konta współdzielonego z inną osobą. Natychmiastowe powiadomienia o operacjach odbywających się na twoim koncie dają ci pełen obraz tego, kto ma dostęp do twojej kryptowaluty i co zamierza z nią robić. Jakiego rodzaju bezpłatne powiadomienia e-mail może wysyłać Coincher.com? 

 

• Informacja o udanej próbie logowania – na e-mail zostanie wysłana krótka wiadomość, zawierająca informacje że nastąpiło udane logowanie na twoje konto. W wiadomości będzie podana dokładna data, godzina oraz adres IP urządzenia, z którego zalogowano się na konto.

 

• Informacja o nieudanej próbie logowania – jeśli na twoje konto zostanie podjęta próba logowania, która zakończy się niepowodzeniem, np. przez błędnie wpisane hasło, również zostaniesz o tym poinformowany w wiadomości e-mail. Jest to jednoznaczny sygnał, że ktoś może próbować się włamać na twoje konto. Tym bardziej będzie to podejrzane, jeśli wiesz że nikt oprócz Ciebie nie powinien mieć dostępu do twojego konta.

 

• Informacje o zrealizowanych transakcjach – każda zakończona powodzeniem transakcja, np. zakup kryptowaluty w kantorze, zasilenie konta przelewem zewnętrznym lub otrzymanie transferu bitcoina z innego portfela również zostanie odnotowana przez nasz system. Natychmiast zostaniesz o tym poinformowany wysłaniem wiadomości email.

 

Korzystanie z powiadomień na Coincher.com jest bezpłatne. Aby je uruchomić i aby działały prawidłowo, należy dokonać ich konfiguracji w ustawieniach konta. Jeśli pomimo tego powiadomienia nie docierają do skrzynki pocztowej, należy sprawdzić folder SPAM. Zdarza się czasami tak, że zbyt czułe filtry antyspamowe blokują wiadomości wysłane przez Coincher.com i przenoszą je do folderu ze spamem lub prosto do kosza. Co w takiej sytuacji należy zrobić? Odszukać takie wiadomości ręcznie, a następnie adres nadawcy z domeny Coincher.com dodać do białej listy zaufanych adresów e-mail. Od tego momentu wiadomości z kantoru będą trafiać prosto do skrzynki odbiorczej.

 

11. Transakcje non-stop na cały świat

 

Jedną z największych zalet, którą bitcoiny mają do zaoferowania, to możliwość realizowania transakcji na całym świecie bez żadnej zwłoki. Dzięki temu że kryptowaluty nie podlegają nadzorowi instytucji rządowych i bankowych, nie jest możliwe sterowanie datami przelewów i blokowanie transakcji. Jeżeli chcesz zasilić konto użytkownika w nowe kryptowaluty, możesz to zrobić bez względu na miejsce jego zamieszkania i odległość, która Was dzieli. Pieniądze trafią do jego portfela w tempie błyskawicznym, również jeśli realizujesz przelew w dni wolne lub święta.

 

Wykorzystując możliwości oferowane przez kantor kryptowalut Coincher.com, można kupować i sprzedawać bitcoiny przez całą dobę i 7 dni w tygodniu. To bardzo ważne w przypadku osób i firm, które realizują transakcje międzynarodowe. W takich przypadkach czas odgrywa bardzo ważną rolę i możliwość dokonania natychmiastowej płatności kryptowalutami może decydować o powodzeniu wielu transakcji i inwestycji. Szacuje się, że na chwilę obecną na całym świecie jest ok. 13 tysięcy punktów, w których za usługi i produkty można płacić bitcoinami. Takie punkty znajdują się również w Polsce i należy do nich np. popularna sieć restauracji serwujących burgery, a także dziesiątki firm świadczonych komercyjne usługi biznesowe i nie tylko. Zaliczamy do nich agencje marketingowe, firmy projektujące strony www, biura rachunkowe, biura podróży, architektów i wiele innych podmiotów, które dostrzegając potencjał kryptowalut, zdecydowały aby przyjmować w nich zapłatę.

 

12. Mikrotransakcje w 15 minut

 

Kolejna zaleta Coincher.com to natychmiastowa realizacja mikrotransakcji. Funkcjonalności tej można używać aby szybko doładować czyiś portfel niewielką sumą bitcoinów lub dokonać zakupu opcji w grach online. Mikrotransakcje wykonywane za pośrednictwem Coincher.com działają bardzo sprawnie i są łatwe w obsłudze. Czynności, które musimy wykonać dla ich zrealizowania ograniczają się do wskazania kwoty, którą chcemy przesłać do cudzego portfela oraz wpisania jego adresu i zatwierdzenia operacji. Za pośrednictwem Coincher.com można dokonywać mikrotransakcji na kwoty 15, 20, 30, 45, 50, 80, 100 i 150 złotych.

 

13. Jak działają mikrotransakcje?

 

Aby skorzystać z tej funkcjonalności, wystarczy wejść na stronę https://Coincher.com/fast-transaction/. Następnie w pierwszym polu podajemy adres portfela bitcoin, na który zostanie wysłana kryptowaluta. Może to być adres Twojego portfela lub innej osoby bądź firmy, z usług której zamierzasz skorzystać. W następnym kroku wybieramy wartość BTC, która ma zostać przesłana. Jeżeli zamierzasz doładować portfel bitcoinami o równowartości 20 lub 100 złotych, zaznaczasz odpowiednie pole i przechodzisz do płatności, klikając przycisk u dołu. Automatycznie zostajesz przeniesiony do strony z szybkimi płatnościami. Możesz tutaj za BTC zapłacić na dwa sposoby. Pierwszy z nich to błyskawiczna płatność kodem BLIK. Umożliwia ona natychmiastowe przesłanie pieniędzy i błyskawiczne zrealizowanie mikrotransakcji. Druga opcja to standardowy przelew bankowy. Wybranie tej opcji wiąże się z tym, że mikrotransakcja będzie potrzebować więcej czasu na realizację – od 1 do 2 dni roboczych. Wyłącznie od Ciebie zależy to, na którą formę zasilenia konta się zdecydujesz. Obydwie są bezpieczne i łatwe do skorzystania.