UWAGA! NIGDY NIE WYSYŁAJ ŚRODKÓW OSOBOM, KTÓRYCH NIE ZNASZ, A KTÓRE PROSZĄ CIĘ O KOD BLIK LUB NAMAWIAJĄ DO INWESTYCJI. Czytaj więcej

   

Poniżej udostępniamy za darmo prosty skrypt, wraz z instrukcją implementacji, który pozwoli akceptować kryptowalutę na Twojej stronie internetowej   

Dzięki temu skryptowi, każdy Użytkownik Twojej witryny będzie posiadać indywidualny adres, pod który będzie mógł wysylać kryptowalutę.  

Ty ustalisz stawke, a skrypt automatycznie przeliczy ilość "produktu" jaka należy się Klientowi po przesłaniu dowolnej ilosci kryptowaluty. 

Skrypt zostal tak opracowany, aby proste umiejętności programistyczne, pozwoliły z łatwością zaimplementować go na Twojej stronie
 

Przyklad 1: 

 

Prowadzisz agencję reklamową. Twoi klienci ustawiają na stronie dane wykupionej kampanii, a następnie doładowują konto dowolną ilością środków. Kampania trwa dopóki nie wyczerpią się środki Klienta. W takim wypadku Klient bedzie mogl wysłać dowolną ilość kryptowaluty na swój indywidualny adres, ktory zamieścisz w jego profilu.

Po otrzymaniu kryptowaluty, skrypt przeliczy automatycznie ile środków ma zostać przydzielone do konta Klienta np Klient wysłał 0.5 btc; kurs w tej chwili wynosił 9000 euro. Ustawileś że kurs przeliczenia ma wynieść 95% kursu rynkowego (aby pokryć drobne koszty związane z późniejszą wymianą kryptowaluty na FIAT, 5% rezerwujesz jako prowizje). Klient otrzyma zatem 4275 euro. Oczywiscie skrypt przeliczy także walutę jeżeli operujesz w PLN, a wiec weżmie pod uwagę obecny kurs EUR/PLN i Klient otrzyma ostatecznie rownowartosc w złotówkach.

 

Przyklad 2:

 

Na Twojej stronie Użytkownicy mogą kupować tokeny/żetony, które następnie wymieniaja na rozmaity serwis. Uzytkownik tak samo jak w przykladzie wyżej, ma przydzielony swój indywidualny adres kryptowaluty, na który wysyła środki.  Ustalasz przelicznik 1 złotówka = 1token/zeton. User wysyla na adres kryptowaluty 0.1 bitcoin. Kurs bitcoin w tym momencie wynosi 8500 euro. A więc user wysłał równowartość 850 euro. Kurs PLN/EUR. w tym momencie wynosi 4.5zl za 1eur. Użytkownik przesłał zatem 3825PLN - automatycznie zostana mu dopisane 3825 żetony.Przyklad 3:


Prowadzisz serwis z audiobookami. Użytkownicy mogą wykupić czasową subskrypcję, aby w pełni korzystać z funkcjonalności Twojej strony. Ustalasz przelicznik - jeden dzien subskrypcji kosztuje 2zł. Identycznie jak w przypadkach opisanych powyzej - jezeli Twoj Klient prześle dowolną ilość kryptowaluty, skrypt automatycznie wydłuży jego subskrypcję o taką ilość dni, jaka odpowiada wartości przesłanej kryptowaluty wg stawki, którą Ty ustaliles - a wiec 2 PLN za jeden dzień.


 

Kolejne przyklady zostosowania mozna mnożyć w nieskonczoność - od Ciebie zależy jak wykorzystasz to proste, lecz bardzo funkcjonalne narzędzie.

 

Życzymy powodzenia i udanej zabawy z kryptowalutami! 

Ściągnij skrypt - link